سالاد مدیترانه

سالاد مدیترانه


دوباره بحث جذاب و خوشمزه ی سالاد !!در پست قبلی در مورد سالاد ترش  خدمتتون گفتم که راه ها ی درست کردن سالاد زیاد است و ما کلی خلاقیت میتوانیم به خرج دهیم اما یکی از معیار های من برای سالاد خوب ،تازه بودن سبزیجات آن و ترد بودن کاهو و موادی که در آن استفاده میشود است. اینکه در بعضی مواقع مشاهده میکنم سبزیجات سالاد در سس یا آبلمو کاملا غرق شده و از طراوت اولیه آن چیزی باقی نمانده است واقعا برایم عذاب اور است.یکی از سالاد هایی که بدون داشتن سس از جذابیت زیادی برای من بر خوردار است سالاد مدیترانه ای است و مواد اصلی آن مشخص است و حالا هر فردی به نحوی آنرا سرو میکند. امروز من این سالاد را به روشی که چند سال است انرا در واحد های مختلف سرو میکنم به شما آموزش میدهم امیدوارم مورد توجه شما هم واقع بشود. فقط یاد آور می شود که این سالاد فاقد سس است و با مقداری روغن زیتون و مواد موجود طعم جادویی خود را دارا میباشد. مواد لازم برای سالاد مدیترانه در سایت لوشف :

کاهو 300 گرم
زیتون بدون هسته 60 گرم
گوجه گیلاسی 30 گرم
خیار 30 گرم
پیاز 15 گرم
پنیر طعمدار 30 گرم
نعناع 15 گرم
ریحان 10 گرم
نمک 6 گرم
فلفل سیاه 15 گرم
روغن زیتون فرابکر 30 گرم

سبزیجات را خوب شسته و اگر از محلول های مخصوص سبزیجات  ایرانی استفاده میکنید سبزیجات را بیشتر 1 دقیقه در محلول قرار ندهید و بقیه موارد را طبق دستور العمل استفاده کنید. کاهو،گوجه،خیار و پیاز را به هر شکلی که دوست دارید برش زده و نمک و نصف فلفل سیاه را به همراه روغن زیتون در ظرفی ریخته و مخلوط کنید که روغن به تمامی مواد برسد. حال مواد را به ظرف سرو منتقل کرده زیتون و پنیری طعمدار شده را به سالاد اضافه کنید. برگهای ریحان و نعناع را بر روی سالاد قرار داده و مابقی فلفل سیاه را برروی سالاد ریخته و نوش جان کنید.

برای طعمدار کردن پنیر انرا با مقداری فلفل سیاه و پرک های فلفل چیلی در روغن زیتون بخوابانید.نوع پنیر هم بستگی به سلیقه شما دارد ولی من از پنیر های کهنه ایرانی  استفاده میکنم.

نوش جان شما باشد اگر مطلبی را جا انداختم و یا سوالی دارید با من در میان بگذارید مطمئن باشید که جواب خواهم داد.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *