مرغ گریل شده

مرغ گریل شده


اگر مطالب سایت لوشف را دنبال کرده باشید حتما یادتون هست در این پست از دیدگاه خودم و با توجه به تجربه چند ساله ی شخصی، چند عامل که باعث چاقی بیش از حد ما ایران ها است رو بیان کردم. حالا امروز می خوام یه بشقاب و غذای کاملی رو که مد نظر من بوده رو به شما معرفی کنم که میتونه حداقل استاندارد غذایی را،هم از دیدگاه ارزش غذایی هم در جایگاه سلامتی داشته باشه.من کارشناس تغذیه نیستم ولی در جایگاه یک شف باید به این نکته توجه داشته باشم که بشقابی که تهیه میشود باید بتوان چندین عامل رو در خود داشته باشد که بتوان آنرا جزو غذای کامل به حساب آورد و تفاوت دیدگاه یک شف با کسی که فقط غذا میپزد را مشخص کند.

مواد لازم برای بشقاب سبزیجات و مرغ گریل:

سینه مرغ مرینیت شده نصف یک سینه
قارچ 100 گرم
فلفل پاپریکا 2 عدد
کلم بروکلی 150 گرم
زیتون 50 گرم
کاهو 100 گرم
گوجه گیلاسی 20 گرم
نان تست 1 برش
کره 50 گرم
سبزیجات تازه 40 گرم
نمک 15 گرم
فلفل سیاه 10 گرم
پاپریکای دودی 15 گرم

بعد از تهیه مواد اولیه و شستشوی آنها مرغ را به روشی که در این مقاله و بعدی گفته شد به روش و طعمی که خودتون دوست دارید مرینیت کنید و در صفحه چدنی گریل کنید. کلیه سبزیجات به جز کاهو  را با کره و ادویه های گفته شده  تفت داده و در کنار مرغ قرار داده و گریل کنید نان تست را به آب و کره باقی مانده از سبزیجات آغشته کرده و تا عوض شدن رنگ نان و رسیدن به رنگ مورد نظربر روی گاز حرارت دهید. حالا تمام مواد را در ظرف سرو خود قرار داده نوش جان کنید.

نکته قابل ذکر در این غذا این است که اگر در رژیم هستید و با مصرف کره مشکل دارید می توان آنرا با نوع دیگری از روغن های خوراکی طعم دار جایگزین کنید یا می توان سبزیجات را طعمدار کرده و با حرارت بالا بدون روغن گریل کرد.

اگر روش دیگه ای هم دارید که با ما در میان بگذارید خوشحال میشویم 🙂

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *